Modele anatomiczne nie jedynie do nauki anatomii, jednak też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy kupić w profesjonalnych sklepach. Ale nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest szczególnie duży. Niezwykle popularne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można niewątpliwie wiele się nauczyć. Możemy również kupić tylko i absolutnie samą np łapkę psa do edukacji robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one bardzo starannie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które przedstawiają przebieg choroby oraz jego poziomy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Kolejne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też szczególnie rozpowszechnionych oraz ciekawych. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą i zaopatrzony jest w uchwyt i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco zrobione oraz umożliwiają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają też ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w pewnym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Właśnie jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby odtworzyć ich fragmenty należny je powiększyć. Takim modelem może być wzór głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Odzwierciedla on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego.

Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona. Idealnie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy nabyć np jako przykład stopy konia. Występuje on w kilku wzorach i jest wydrukowany jako projekt 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też wyjątkowo ogromnym zaangażowaniem. Wybór jest faktycznie duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują zawsze możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i dobre firmy, które są od lat na naszym rynku.

Możesz również polubić…