Kiedy dobrać modele anatomiczne, by realizowały swoje wymagania- układ pokarmowy

Modele anatomiczne układu trawiennego, jakie moduły do nauki potrafimy w nich wyróżnić? Szczególnie pozytywnie sprzedające się modele anatomiczne : modele anatomiczne układu pokarmowego składające się z 5 części. Ten typ ma to do siebie, iż jest typowych rozmiarów. Wątroba jest tu pokazana wraz z trzustką i pęcherzem żółciowym. Wszelkie te aspekty możemy śmiało wyciągać. Jest to wyjątkowo przydane w okresie nauki. Uczniowie mogą dokładnie przyjrzeć się położeniu danego narządu. Bardzo fajnie przedstawiają się modele anatomiczne, jakie pokazują wszystkie 4 najistotniejsze struktury mieszczące się w żołądku. Te modele anatomiczne, też są ruchome. W propozycji sklepów znajdują się też modele anatomiczne zwiększone. Tutaj bardzo fajnie kreują się modele anatomiczne kosmków jelitowych, które są 100x zwiększone. Dzięki, aż tak ogromnemu powiększeniu możemy zaobserwować wszystkie konieczne składniki (naczynia, kosmki, gruczoły), które zwyczajnie nie byłoby możliwe. Jest to niesamowicie istotne w wypadku przyszłych doktorów, żeby zapoznali się dokładnie jak przedstawiają się takie kosmki i mogli bez kłopotu je później samumu scharakteryzować. Jednym z najistotniejszych narządów w naszym ciel jest niewątpliwie wątroba i tu możemy nabyć modele anatomiczne wątroby płat. Jego przekroju pokazuje nam dokładnie jej unaczynienie jak i budowę zrazikową. Tego typu modele anatomiczne są powszechnie używane przez uczniów medycyny. Posiada ona rozmiary około 25×16 cm.

Modele anatomiczne nie tylko prezentują naszą budowę organów, jednak również mogą przedstawiać zmiany chorobowe. Takim wspaniałym przykładem, mogą być modele anatomiczne jelita grubego z wadami. Kluczowe jest tu, żeby wybrać takie modele anatomiczne, które podyktowane jak najwięcej patologii danego organu. W wypadku jelit tych chorób jest wyjątkowo wiele. Są nimi np: zapalenie wyrostka robaczkowego, chorobę Crohna, zespół jelita drażliwego, polipy itd. Kolejnym przykładem, który służy np do nauki chorych. Potrafią być to modele anatomiczne hemoroidów. Przedstawione są na nim zewnętrze jak również wewnętrzne guzki. Cały przekrój odbytnicy jest zwiększony 2x, aby chory mógł zarejestrować jak to przedstawia się w systemie.

Close-up of therapist holding anatomical model of vertebras with intervertebral hernia

Kolejne niestandardowe rozwiązanie, które modele anatomiczne potrafią nam przedstawić to model żołądka z taśmą. Tutaj możemy zobaczyć jak nasz żołądek będzie prezentował się po operacji, jaka ma na celu walkę z otyłością. Tego typu model składa się na 2 części. Jest on wykorzystywany głównie poprzez lekarzy, którzy potrafią przedstawić pacjentowi jak wszytko będzie się odbywało. Innego typu modele anatomiczne, które są zwiększone mniej więcej 150 razy i służą do nauki toż np model ściany żołądka. Wszystkie warstwy, od nabłonka po surowiczą błonę, są zaprezentowane w taki sposób, że każdy z łatwością pozna projekt i nauczy się go szczególnie szybko. Modele anatomiczne są to nie tylko przedmioty, które potrafimy składać, ale też na nich uczyć się anatomii. Służą one również do uświadamiania chorych w momencie leczenie. Przecież nie każdy z nas ma wiedzę lekarską również wie co i jak będzie wyglądało w ciągu operacji czy leczenia. Zatem modele anatomiczne powinny znajdować się w każdym gabinecie lekarskim.

Możesz również polubić…